أهلًا و سهلًا بكـ يشرفنا تسجيلك و مشاركتك معنا .

 

 



إضافة رد
 
أدوات الموضوع انواع عرض الموضوع
  #1  
قديم 03-07-2016, 06:04 PM
entresand entresand غير متواجد حالياً
خبير
 
تاريخ التسجيل: Aug 2015
المشاركات: 189
افتراضي Metoda Tomatis® w pomaga osobom z ADHD, autyzmem, depresją

Oprócz swojej podstawowej funkcji którą jest "doładowanie korowe", inaczej określanej jako stymulacja mózgu, metoda Tomatis® może mieć pozytywny wpływ na uwagę wybiórczą. Procedura opiera się głównie na podwójnym mechanizm kontrastu percepcji dźwięku (podwójne różnicowanie brzmienia i siły) mający "zaskoczyć" ucho. dzięki czemu mózg pozostaje czujny. Głównym celem jest pomóc mózgowi opracować mechanizm automatycznego wykrywania dźwięku i jego zmian, który doprowadzi do wzmocnienia selektywnej uwagi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że metoda Tomatis® jest metodą idealną dla osób cierpiących na autyzm, ADHD i problemami związanymi z trudnościami w uczeniu się oraz zaburzeniach rozwojowych.

Metoda Tomatis® dla osób z wadami słuchu

Metoda Tomatis® dla osób z problemami słuchu jest podobna do tej, stosowanej u osób z ADHD i autyzmem. Program składa się z programu stymulacji sensorycznej, w którym pacjent słucha przez specjalne słuchawki elektronicznie filtrowaną i modyfikowaną muzykę. Stosowany jest głównie łagodna muzyka klasyczna Mozarta oraz chorały gregoriańskie. Może być również używany głos matki lub własny głos pacjenta . Dźwięk jest następnie modyfikowany za pomocą urządzenia zwanego "elektroniczne ucho". Dzwięk dociera do ucha z pomocą wzmacniaczy dźwiękowych oraz wyrafinowanych mechanizmów bramkowania i filtrów.

Studium przypadku

Jedna z moich klientek, która jest muzykiem, straciła słuch w lewym uchu, a później rozwinęła się nadwrażliwość w prawym uchu. Jej sprawa była niezwykle trudna. Użyłam metody Tomatis®, i po kilku pierwszych dniach jej sen uległ poprawie, była bardziej zrelaksowana. Bardzo szybko słuch poprawił i nadwrażliwość spadła. Punkt zwrotny nastąpił w dniu 8, gdy usłyszała rozmowę telefoniczną w lewym uchu.

Przesłała mi mail: "Ogromny postęp :-) Teraz mogę usłyszeć (i zrozumieć!) ludzi przez telefon w moim lewym uchu. Delikatny ale na pewno słyszalny..". Jestem naprawdę szczęśliwa, że mogę pomagać ludziom

Metoda Tomatis® dla osób z zaburzeniami emocjonalnymi

Metoda Tomatis® również działa na osoby z zaburzeniami emocjonalnymi, jak depresja. Stymulowany jest wówczas układ limbiczny, który znajduje się w środkowej części mózgu. Jest on również odpowiedzialny za mechanizmy uczenia się, pamięci i emocji. Metoda Tomatis® może być również stosowany w innych problemach, takich jak trudności psychomotoryczne, doskonalenie głosu i muzykalności i przygotowanie do porodu.

Centrum Terapeutyczne "Tomatis® Scotland" służy terapią, maszynami Solisten®, TalksUp® oraz ForBrain®. Prosimy o kontakt z certyfikowanym terapeutą pod nr telefonu 07513763811 lub mailowo [email protected].
رد مع اقتباس
إضافة رد


تعليمات المشاركة
لا تستطيع إضافة مواضيع جديدة
لا تستطيع الرد على المواضيع
لا تستطيع إرفاق ملفات
لا تستطيع تعديل مشاركاتك

BB code is متاحة
كود [IMG] متاحة
كود HTML معطلة

الانتقال السريع


الساعة الآن 07:45 PM.