أهلًا و سهلًا بكـ يشرفنا تسجيلك و مشاركتك معنا .

 

 



إضافة رد
 
أدوات الموضوع انواع عرض الموضوع
  #1  
قديم 03-07-2016, 06:04 PM
entresand entresand غير متواجد حالياً
خبير
 
تاريخ التسجيل: Aug 2015
المشاركات: 189
افتراضي Metoda Tomatis® w pomaga osobom z ADHD, autyzmem, depresją

Oprócz swojej podstawowej funkcji którą jest "doładowanie korowe", inaczej określanej jako stymulacja mózgu, metoda Tomatis® może mieć pozytywny wpływ na uwagę wybiórczą. Procedura opiera się głównie na podwójnym mechanizm kontrastu percepcji dźwięku (podwójne różnicowanie brzmienia i siły) mający "zaskoczyć" ucho. dzięki czemu mózg pozostaje czujny. Głównym celem jest pomóc mózgowi opracować mechanizm automatycznego wykrywania dźwięku i jego zmian, który doprowadzi do wzmocnienia selektywnej uwagi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że metoda Tomatis® jest metodą idealną dla osób cierpiących na autyzm, ADHD i problemami związanymi z trudnościami w uczeniu się oraz zaburzeniach rozwojowych.

Metoda Tomatis® dla osób z wadami słuchu

Metoda Tomatis® dla osób z problemami słuchu jest podobna do tej, stosowanej u osób z ADHD i autyzmem. Program składa się z programu stymulacji sensorycznej, w którym pacjent słucha przez specjalne słuchawki elektronicznie filtrowaną i modyfikowaną muzykę. Stosowany jest głównie łagodna muzyka klasyczna Mozarta oraz chorały gregoriańskie. Może być również używany głos matki lub własny głos pacjenta . Dźwięk jest następnie modyfikowany za pomocą urządzenia zwanego "elektroniczne ucho". Dzwięk dociera do ucha z pomocą wzmacniaczy dźwiękowych oraz wyrafinowanych mechanizmów bramkowania i filtrów.

Studium przypadku

Jedna z moich klientek, która jest muzykiem, straciła słuch w lewym uchu, a później rozwinęła się nadwrażliwość w prawym uchu. Jej sprawa była niezwykle trudna. Użyłam metody Tomatis®, i po kilku pierwszych dniach jej sen uległ poprawie, była bardziej zrelaksowana. Bardzo szybko słuch poprawił i nadwrażliwość spadła. Punkt zwrotny nastąpił w dniu 8, gdy usłyszała rozmowę telefoniczną w lewym uchu.

Przesłała mi mail: "Ogromny postęp :-) Teraz mogę usłyszeć (i zrozumieć!) ludzi przez telefon w moim lewym uchu. Delikatny ale na pewno słyszalny..". Jestem naprawdę szczęśliwa, że mogę pomagać ludziom

Metoda Tomatis® dla osób z zaburzeniami emocjonalnymi

Metoda Tomatis® również działa na osoby z zaburzeniami emocjonalnymi, jak depresja. Stymulowany jest wówczas układ limbiczny, który znajduje się w środkowej części mózgu. Jest on również odpowiedzialny za mechanizmy uczenia się, pamięci i emocji. Metoda Tomatis® może być również stosowany w innych problemach, takich jak trudności psychomotoryczne, doskonalenie głosu i muzykalności i przygotowanie do porodu.

Centrum Terapeutyczne "Tomatis® Scotland" służy terapią, maszynami Solisten®, TalksUp® oraz ForBrain®. Prosimy o kontakt z certyfikowanym terapeutą pod nr telefonu 07513763811 lub mailowo [email protected].
رد مع اقتباس
إضافة رد

أدوات الموضوع
انواع عرض الموضوع

تعليمات المشاركة
لا تستطيع إضافة مواضيع جديدة
لا تستطيع الرد على المواضيع
لا تستطيع إرفاق ملفات
لا تستطيع تعديل مشاركاتك

BB code is متاحة
كود [IMG] متاحة
كود HTML معطلة

الانتقال السريع


الساعة الآن 10:28 PM


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.